Civitas Christiana

Oddział Okręgowy we Wrocławiu

Wernisaż – ZA OKNEM

Galeria „Kuźnicza”
zaprasza na wernisaż

Marek Luzar

Za oknem

18 listopada 2019 r. (poniedziałek)
godz. 18:00

„Civitas Christiana”
Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13 (I piętro)


Marek Luzar

Urodził się 5 lutego 1962 r. w Krakowie. Od 1983 do 1988 r. studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Studiował w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci.
W 1988 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego.

Zajmuje się malarstwem, grafiką, scenografią, fotografią, filmem i animacją. Jest reżyserem filmów animowanych, współrealizatorem programów telewizyjnych, dokumentalistą i reżyserem teatralnym.

Brał udział w 41 wystawach zbiorowych i 38 indywidualnych w kraju i za granicą -między innymi we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA – prezentując rysunek, malarstwo, scenografię i fotografię.

Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, dwukrotny stypendysta Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, stypendysta Jana Pawła II w Rzymie, dwukrotny stypendysta Wolfsburg i Deutsch-Polnische Gesellschaft w Wolfsburgu.

Nagrodzony Ikarem, nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki za wydarzenie roku i nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej.

Jest reżyserem, scenarzystą i scenografem filmu Tryptyk rzymski według poematu Jana Pawła II. Prapremiera kinowa filmu miała miejsce w Krakowie 9 marca 2007 roku.

Marek Luzar aktualnie prowadzi własne studio filmowe – Luzart Studio Kraków.

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze są zablokowane.