Civitas Christiana

Oddział Okręgowy we Wrocławiu

Wernisaż – Moja dusza jak lawa

Galeria „Kuźnicza”
zaprasza na wernisaż

Anna Forycka-Putiatycka

Moja dusza jak lawa

29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek)
godz. 18:00

„Civitas Christiana”
Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13 (I piętro)

Anna Forycka-Putiatycka
Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu (obecnie UAP), gdzie uczęszczała do pracowni  malarskiej Profesora Tadeusza Brzozowskiego i Profesora Andrzeja Kurzawskiego oraz pracowni wystawienniczej Stanisława Zamecznika. Kształciła się również na UMK w Toruniu, na Wydziale Konserwacji Zabytków.

Po studiach zajmowała się malowaniem na tkaninach. Przez parę lat, wraz z mężem, współorganizowała wernisaże i imprezy kulturalno-naukowe w ramach „Souvenir Napoléonien”. Pracowała  również w warszawskich Galeriach sztuki. Podczas pobytu w Stacji Naukowej PAN,  a potem w Bibliotece Polskiej w Paryżu zajmowała się dekoracją wnętrz.

Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz IAA/A/AP. Uprawia malarstwo i grafikę. Jej  obrazy to dalszy ciąg pamiętnika  życia, które jak rzeka płynie pozostawiając po sobie „ślad krajobrazu” dla potomnych w postaci dzieł sztuki. Na uwagę zasługują też monochromatyczne monotypie i akwarele, w których daje się poznać jako kreator nastroju i przemyślnej kompozycji. Ostatnie obrazy są syntezą malarstwa, grafiki i druku, dające nowe, zaskakujące i bardzo ciekawe rezultaty artystyczne. Założyła i prowadzi Grupę Twórczą SYMFONIA przy OW ZPAP, zajmującą się malarstwem inspirowanym muzyką.

Jest finalistką konkursu Muza 2015–Magdalena Abakanowicz, a jej twórczość objęta jest Patronatem Medialnym i Artystycznym Art Imperium-Artistic Guarantee of Art Imperium. Prezentowała swoje prace na 25 wystawach indywidualnych 130 zbiorowych w kraju i za granicą.

W tytule obecnej wystawy nawiązuję do słów wypowiedzianych przez Piotra Wysockiego w zakończeniu „Salonu warszawskiego” z III części „Dziadów” A .Mickiewicza:

Nasz naród jak lawa
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa

Lecz wewn
ętrznego ognia sto lat nie wyziębi
Plwajmy na t
ę skorupę i zstąpmy do głębi…

www.forycka-putiatycka.netgaleria.eu

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze są zablokowane.