Civitas Christiana

Oddział Okręgowy we Wrocławiu

Wracamy do spotkania zatytułowanego „Wojny hybrydowe wczoraj i dziś”, które stało się jako pierwsze „ofiarą” obostrzeń sanitarnych wprowadzonych przez polski rząd spowodowanych pandemią koronawirusa i nie odbyło się planowo 16 marca w ramach cyklu Poniedziałki na Kuźniczej.

Temat „Wojny hybrydowe wczoraj i dziś” w trakcie największego światowego kryzysu w XXI wieku dostarcza jeszcze jeden ciekawy akcent, bo jest to czas na obnażenie nieudolności państw w konkretnych dziedzinach życia, a więc najlepszy moment dla obcych wywiadów na prowadzenie wojny hybrydowej. Z tego powodu postanowiliśmy podzielić temat na dwa odcinki.

W pierwszej części porozmawiamy o tym czym jest cieszący się dużą popularnością termin wojna hybrydowa oraz odpowiemy sobie na pytania: czy w trakcie ostatnich 30 lat były jakieś wojny hybrydowe poza aneksją Krymu i wojną na Donbasie i czy Polska była lub jest uwikłana w wojnę hybrydową.

https://soundcloud.com/user-962488764/piotr-gaglik-wojny-hybrydowe-wczoraj-i-dzis

Zapraszamy do wysłuchania naszej dyskusji na ten temat. Druga część pojawi się na naszym kanale w najbliższy czwartek o godz. 17.

Kategoria: Wydarzenia

Komentarze są zablokowane.